A Zsennye Dovit Feeder Kupa idén első alkalommal került megrendezésre a Vas megyében található zsennyei horgásztavon. A víz mondhatni nemzetközi szinten is ismert és elismert.

20150919_064626

Dovit Feeder Kupa 2015

Szinte egész évben folyamatosan rendeznek versenyeket, feeder és úszós szakágban. Az idei évben is elindult a Zsennye Bajnoka versenysorozat, amelynek egyik állomása volt a a Dovit Feeder Kupa is, ahol speciális keretek között folyt a megmérettetés.

20150819_090539

Igényesen kialakított versenypálya…

A helyi versenyszabályokról röviden, ha netán valakinek kedve támadna egyszer meglátogatni a híres zsennyei arénát. Az egy napos versenyek általában 2*3 órás (néha 3,5 órás) fordulókból állnak. A sorsolásnál külön kezelik a kiemelt helyeket, így biztosítva az egyenlő feltételeket.

A mosolyból valami sejthető…

Külön köszönet a Dovit Kft.-nek a kiemelt díjazásért, így mondhatni  szinte csak nyertesek voltak indulók között.

Sanyi akcióban 2.

A versenyről pár gondolat. Az őszi versenyek mindig „lutrik”, az időjárás szeszélyétől függ, hogy milyen arcát mutatja a víz. Amennyiben a horgászok védőangyala jó kedvében van, akkor előfordul olyan is, hogy 40-50 kg fogással egy hét fős szektorban a dicsőséges ötödik helyet lehet elérni. Nem ritkák a három óra alatt a 70 kg feletti fogások, a horgászok nagy része átlagosan olyan 20 – 30 kg halat  „fogságba” tud ejteni.

bazsi2

Átlagos teríték a feeder világbajnoki másodiktól…

Annyit még érdemes megosztanom, hogy a tóban lakó pontyok biztos nem „normálisak”, a szó jó értelmében, mert valami hihetetlen erővel védekeznek. Leginkább talán a rakós versenyek résztvevői tudnának mesélni, hogy milyen szerelék kell a halak megfogásához. Szóval nem egyszerű a dolog, de ez adja a hely igazi varázsát, ami szerintem páratlanná teszi a több mint 30 hektáros tavat.

hisztis

Ilyenek és hasonlók lakják a vizet… (T. „Hisztis” Krisztián fogása)

Eleget szaporítottam a szót, annyit kell tudni, hogy az időjárás most nem fogadta kegyeibe a 21 indulót. Folyamatos volt a készenlét, hogy mikor csap le egy kiadós eső, de végül is megúsztuk…